Aktuality

>Výroba současného modelu Škoda Roomster končí.
21.4.2015
Ve čtvrtek 30. dubna Škoda auto a.s. končí výrobu modelu Škoda Roomster.
podrobnosti zde ...
>Video: ŠKODA Roomster výroba v závodě ŠKODA AUTO Kvasiny
23.12.2014
Záběry z výroby vozů v Kvasinách obsahující operace v lisovně, lakovně, montáži a závěrečné testování. Délka: 6:08 min
podrobnosti zde ...
>ŠKODA Roomster vyhrála v HODNOCENÍ ojetých vozu DEKRA 2014
21.2.2014
ŠKODA Roomster vyhrála v hodnocení ojetých vozů DEKRA 2014 Univerzální automobil zvítězil ve třídě malých MPV jako vůz s nejnižším počtem závad.
podrobnosti zde ...
>Údržba autobaterie
12.4.2013
Pokud chcete aby Vám autobaterie dlouho vydržela, musíte o ni správně pečovat...
podrobnosti zde ...
>Značení pneumatik
5.4.2013
Například pneumatika 205/55 R16 94V
205 - šířka pneu v milimetrech
55 - profil pneu - výška bočnice pneumatiky vyjádřená v %, procentuální vyjádření výšky pneu ku šířce pneu
R16 - vnitřní průměr pneu, tedy příslušného disku v palcích
...
podrobnosti zde ...
>Povinné ručení oline - maximální úspora času i peněz
21.3.2013
Veškerá provozovaná vozidla mají ze zákona povinnost mít uzavřené povinné ručení
podrobnosti zde ...
>Škoda připravila pro Roomster akční model
8.3.2013
Škoda na ženevském autosalonu neukazuje jenom octavii liftback a kombi. Mladoboleslavská automobilka do Švýcarska přivezla i dva akční modely - Fabii Combi Monte Carlo a Roomster Noire.
podrobnosti zde ...
>V Kvasinách začala výroba modelu ŠKODA Roomster
23.1.2013
ŠKODA Roomster od dnešního dne opět sjíždí z linky v závodě ŠKODA Kvasiny a je vedle modelů Yeti a Superb třetím modelem značky, který se v Kvasinách vyrábí.

Do konce roku 2012 se velkoprostorový model vyráběl v závodě Vrchlabí. ŠKODA se nyní ve Vrchlabí soustředí na výrobu technologicky vyspělých automatických převodovek: Od října 2012 zde vzniká dvouspojková převodovka DQ 200 pro značky koncernu Volkswagen.
podrobnosti zde ...
>Nové logo značky pro modely Fabia a Roomster
3.1.2013
Modely Fabia a Roomster ponesou na kapotě aktuální logo vozů značky ŠKODA a poprvé také nápis ŠKODA na zádi vozu.
Jméno příslušného modelu na zádi a doplňující označení, jako TSI nebo TDI budou nyní také provedeny v novém typu písma.
podrobnosti zde ...
> Evropské značení pneumatik
01.11.2012
Evropský štítek spotřeby energie umožňuje spotřebitelům porovnat energetickou účinnost spravedlivým a objektivním způsobem. Představuje také pobídku výrobcům ke zlepšování. Energetická účinnost je hodnocena škálou daných stupňů účinnosti od A po G, přičemž A je nejúčinnější a G je nejméně účinný.
podrobnosti zde ...
> Roomster Home on Board
04.01.2012
Škoda Roomster v úpravě Home on Board. Švýcarská společnost misC sport & leisure představuje systém swissRoomBox. Díky němu se může proměnit prakticky jakýkoliv osobní vůz s výklopnou zadní stěnou v obytný automobil.
podrobnosti zde ...
> Elektromobily EVC
15.11.2011
Elektromobily EVC vznikají přestavbou vozidel Škoda na elektrický pohon.
podrobnosti zde ...
> Crashtest Škoda Roomster Euro NCAP
13.03.2010
Crashtest Škody Roomster: některým nemusí vystřelit airbag.
Boční náraz je stoprocentně bezpečný.
podrobnosti zde ...
> Výrazný design na druhou
15.09.2009
Atraktivní průkopnické linie modelu Roomster získávají zcela nový rozměr.
podrobnosti zde ...
> Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009
28.12.2008
Od 1. ledna 2009, kdy nabude účinnosti novela zákona o silničním provozu provedená zákonem č. 274/2008 Sb., se v otázkách ohlašovací povinnosti dopravních nehod mnohé změní. Třebaže nehodu pochopitelně nikomu nepřejeme, když už k ní přece jen dojde, je dobré vědět, co dělat.
podrobnosti zde ...
>ŠkodaMagazín Léto 2008
4. 10. 2008
ŠkodaMagazín Léto 2008 otiskl dva zajímavé články - test Roomster, zábavný Roomster.
podrobnosti zde ...
> Akční model Roomster Fresh
11. 9. 2008
Cena základního modelu Roomster Fresh je 364 900 Kč. Ve výbavě nechybí oranžový metalický lak Tangerine, špičkové rádio Dance s CD a MP3 přehrávačem, klimatizace Climatic, vyšší tónování oken v zadní části vozu (SunSet), střešní nosič, přední mlhové světlomety nebo masivní 15" kola z lehké slitiny Avior. Akční model Roomster Fresh má nový interiér Magic, vybírat lze z úplné škály motorizací.
Více informací najdete na oficiálních stránkach Škody Auto.
> Od června platí akční ceník modelů Škoda
28. 5. 2008
Společnost ŠkodaAuto zavádí od června 2008 akční nabídky v modelových řadách Fabia, Roomster, Octavia a Octavia Tour.
Konkrétně se sníží cena u modelové řady Roomster až o 30 000 Kč, přibyly i cenově zvýhodněné akční pateky výbav.

podrobnosti zde ...
> Brněnský autosalon
15. 6. 2007
Na brněnském autosalonu představila ŠkodaAuto svou kompletní modelovou paletu v modernizovaném provedení modelového roku 2008. Kromě nové Fabie se v Brně představil i nedávno uvedený model Roomster Scout. Návštěvníci měli příležitost si prohlédnout novou Fabii i Roomster se styling kitem ze sortimentu Škoda originálního příslušenství.
Firma Abrex představila na autosalonu v Brně model Škody Roomster v měřítku 1:18.
podrobnosti a fotogalerie z autosalonu zde...
> Novinky pro model Roomster v modelovém roce 2008
26. 5. 2007
Automobilka ŠkodaAuto přichystala pro nový modelový rok 2008 řadu změn. Mezi ty nejdůležitější patří: přepojení funkce Corner s mimořádnou výbavou denní svícení, nová stříbrná Brilliantová metalíza, interiér onyx/onyx do výbavového stupně Style a stříbrný střešní nosič.
Roomster Scout dostane nově zadní plastové dveře, pro Praktik se zavádí motor 1.4 TDI PD/59 kW a elektronický stabilizační systém ESP.
všechny změny si můžete projít zde...
> Novinky pro model Roomster v roce 2007
19. 1. 2007
Čelní sklo bez VIN kódu; motor 1.2 HTP / 47kW nahrazen 1.2 HTP / 51kW; černé prevedení interiéru Chic pro Comfort, Comfort je možné kombinovat s potahy Floss a Pulse; ruší se nosič pro bicykly + příprava pro rádio + 8 repro

Náběh výroby Roomster Scout (cena přibližně o 36 tisíc Kč vyšší, než výbava Style; obsahuje oplastování, hagusy, sunset, 16" disky Arktos, koberce, corner mlhovky a čelní sklo s pruhem)
> Škoda Roomster Scout: další člen do rodiny
1. 11. 2006 (aktualizováno 28. 11. 2006)
ŠkodaAuto rozšiřuje po paletu modelů Roomster o atraktivní verzi Scout, který Roomsteru otvírá prostor pro další expanzi v dynamicky rostoucím segmentu vozů pro volný čas.
Nové nárazníky, oplastování podběhů kol, boční ochranné lišty a nástavce prahů spolu s vyšší světlou výškou dávají na první pohled tušit, že Roomster Scout se cítí stejně dobře na silnici jako v lehkém terénu nebo na špatných cestách.
podrobnosti a další fotografie zde...
> Škoda Praktik: nový užitkový vůz s novým motorem 1.2 12V HTP / 51kW
23. 10. 2006
Na jaře roku 2007 rozšíří ŠkodaAuto svoji nabídku o nový užitkový model Škoda Praktik. Dvoumístný automobil s velkým nákladovým prostorem odděleným od kabiny posuvnou bezpečnostní přepážkou najde uplatnění zejména v rozvážkové službě, u živnostníků, řemeslníků i malých a středních podnikatelů. Od nyní nabízeného provedení N1 se liší speciálně navrženým nákladovým prostorem.
podrobnosti a další fotografie zde...
> Škoda Roomster RoadShow 2006: se vzducholodí Skyship Evropou
21. 7. 2006
Originální Roomster RoadShow představí společnost Škoda Auto v rámci kampaně na podporu nástupu nové Škody Roomster na trh v celkem 18 metropolích 11 zemí Evropy.
Přímo v centrech měst vyroste rozlehlá pozemní základna, složená ze šesti prostorových modulů se specifickou obsahovou náplní. Spolu s možností důkladného osobního seznámení s vystavenými vozy Škoda Roomster tedy show nabídne i bohatý zábavný program pro celou rodinu. Roomster RoadShow začíná 27. července v Praze. Po jednotlivých městech Evropy bude putovat až do 22. října tohoto roku.
Více informací najdete na oficiálních stránkach Škody Auto.
> Škoda Roomster v úpravě N1 na AutoTecu
2. 6. 2006
Na letošním brněnském veletrhu AutoTec prezentuje Škoda Auto vůz Roomster v úpravě pro kategorii N1. Přípravu pro přestavbu si zákazník může objednat přímo u výrobce, což je zárukou dodržení standardů kvality a maximálního zachování užitných vlastností.
Instalovaná dělicí přepážka je posuvná, lze ji ukotvit za zadními sedadly a převážet současně pět cestujících i velké množství nákladu (až 400 l). Po sklopení zadních sedadel a posunutí přepážky vpřed vznikne prostor pro náklad až 1210 l.
> První objednávky vozu Škoda Roomster
27. 4. 2006
Stoosmdesát autorizovaných prodejců vozů značky Škoda v České republice začalo přijímat závazné objednávky na nový vůz Škoda Roomster. První zákazníci si tak mohli převzít nový vůz ve čtvrtek 1.června 2006, kdy ze Roomster začal oficiálně prodávat.
> Sériová výroba modelu Škoda Roomster byla zahájena
27. 3. 2006
Dnes byla v Kvasinách zahájena sériová výroba Škody Roomster. Do konce roku 2006 se vyrobí nejméně 15 000 vozů Roomster a denní produkce závodu dosáhne až 190 těchto vozů.
Výrobní kapacita moderního výrobního závodu byla kvůli čtvrté modelové řadě Škoda rozšířena především v montážním provozu a svařovně. Vybudovány byly také odstavné plochy pro vyrobená vozidla, logistické centrum, parkoviště pro zaměstnance, autobusové nádraží pro dopravu zaměstnanců, nebo nové vstupní brány pro nákladní automobilovou dopravu.
> Škoda Roomster představen na autosalonu v Lipsku
23. 3. 2006
Nový model Škoda Roomster se představil veřejnosti na nejdůležitější automobilové akci v Německu a ve střední Evropě v roce 2006, na autosalonu v Lipsku.
Na návštěvníky autosalonu čekalo od soboty 1. dubna celkem 18 vozů Škoda stávajících modelových řad Fabia, Octavia, Superb a čtyři vozy Roomster.
> Škoda Roomster představena ve světové premiéře na autosalonu v Ženevě
28. 2. 2006
Nový model Škoda Roomster se poprvé představil veřejnosti. Čtvrtá modelová řada značky Škoda měla svou premiéru na autosalonu v Ženevě.
Ženevská expozice Škoda Auto významu nové modelové řady Škoda Roomster odpovídala plochou určenou pro jeho představení i šesticí exponátů v různých stupních výbavy.
Roomster se poprvé objevil v roce 2003 jako designová studie na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Velmi příznivé ohlasy veřejnosti rozhodly o sériové výrobě tohoto vozu.

Powered by Pavel "Kani" Hanibal
© 2006 - 2012 RoomsterClub.com